Kołomyja, obwód iwano-frankowski. Taxi „Minivan” – przewóz osób i wakacji w mieście Kołomyja

Taxi „Minivan” w Kołomyi – transport osobowy i urlopowy w Kołomyi


Taxi w Kołomyi

Transport osobowy i urlopowy w mieście Kołomyja:
Nie masz samochodu osobowego lub z jakiegoś powodu nie możesz z niego korzystać?
Nie wiesz, z kim się skontaktować, aby wezwać tanią taksówkę w Kołomyi?
Zadzwoń do nas, a zawsze będziesz zadowolony z dobrych cen i doskonałej obsługi. Pracujemy dla tych, którzy lubią być w rytmie życia, którzy chcą zawsze pojawiać się we właściwym dla Ciebie miejscu o właściwym czasie!


O Kołomyi

Kołomiyajest magicznym zakątkiem regionu Karpat, ważnym ośrodkiem duchowym, kulturalnym, artystycznym, handlowym i gospodarczym regionu o bogatej i chwalebnej historii. Uważa się, że miasto zostało założone przez Mrówki w IV-V wieku. Pierwsza wzmianka kronikalna pochodzi z 1241 r. - w Kronice Galicyjsko-Wołyńskiej, gdzie Kołomyja jest opisana jako "dochodowe solne miasto" księcia Danyła Halickiego. Miasto znajdowało się na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych na Zachód - do Pragi, Wiednia, Ratyzbony, Moguncji. Z kronik wynika, że ​​pan. XIII wiek Kołomyja i okolice były ważnym ośrodkiem wydobycia soli, przynosiły znaczne dochody skarbowi książęcemu. Korzystne położenie geograficzne miasta sprzyjało aktywnemu handlowi z Polską, Węgrami, Bizancjum, krajami czarnomorskimi, Litwą i krajami Europy Zachodniej. Terytorialnie miasto wchodziło w skład państwa galicyjsko-wołyńskiego, pełniąc funkcję centrum handlowego i fortyfikacyjnego południowo-wschodnich przedmieść Rusi Galicyjskiej.
W okresie Królestwa Polskiego, Księstwa Mołdawskiego i Rzeczpospolitej Obojga Narodów miasto należało do województwa rosyjskiego Korony Polskiej. Od 1433 r. Kołomyja była osiedlana z ludnością niemiecką, polską i żydowską „dla odrodzenia rolnictwa”. Herb miasta, jakim była koronowana głowa orła, znany jest od 16 października 1395 r., na prawie magdeburskim - od października 1405 r. Kołomyja miała dość szerokie powiązania gospodarcze z innymi miastami Galicji, zwłaszcza Lwowem, Kamieniec -Podolski, Kraków, Przemyśl, Jarosław, Riaszew i Bełz. Kupiec kołomyjski składał się z bogatych sklepikarzy i jaków (znanych piekarzy, sklepikarzy i szewców). Kupcy z innych miast często podróżowali przez Kołomyję do Mołdawii, Węgier i Półwyspu Bałkańskiego.
Ludność miasta i jego okolic stworzyła wiele pereł kultury duchowej i materialnej.
W Kołomyi znajduje się jedno z najlepszych muzeów sztuki ludowej i pokuty im. E. Kobryńskiego na Ukrainie, które działa od 1935 roku. W jej ekspozycji prezentowane są intarsje, wypalanie drewna, rzeźbienie, różaniec, ceramika, tkactwo artystyczne, hafty, tkactwo dywanów, malarstwo wielkanocne, dekoracje koralikowe. Prezentowane są tu dzieła dawnych i obecnych mistrzów. W Kołomyi urodził się słynny ukraiński kompozytor A.Y. Kos-Anatolski, autor opery „Zagrawa”, znanej pieśni do słów I. Franki „O ty, dziewczyno, z orzeszka”. Dzieła ludowe - kołomyki stały się wielkim dziedzictwem kulturowym. Pierwsze wzmianki o nich pochodzą z XVII wieku.
Muzeum „Pysanka” (al.Chornovola 45) z oryginalną architekturą w kształcie pisanki jest skarbnicą ludowego rzemiosła. Budynek powstał w rekordowym czasie – w sto dni. 13-metrowa konstrukcja jest największym kamiennym jajkiem wielkanocnym na świecie. Wewnątrz znajduje się wystawa z półtora tysiąca eksponatów. A pełna kolekcja należąca do muzeum składa się z ponad 12 000 pisanek.
Korzystne położenie geograficzne, koncentracja na obszarze szczególnych zasobów przyrodniczych z osobliwą florą i fauną przedgórza Karpat, korzystna ekologia, duża liczba zabytków architektury różnych stylów i epok, podmiejski obszar chroniony, zachowane tradycje kulturowe przodkowie, znane ośrodki sztuki i artystyczny wizerunek festiwalu, a także dziedzictwo historyczne niewątpliwie określają Kołomyję jako region turystyczny...
Kołomyja znajduje się 65 km od Iwano-Frankiwska, 210 km od Lwowa, 620 km od Kijowa.

Wiadomości ze świata samochodów:


Zamów taksówkę online:

таксі онлайн

Grupa VKontakte

Grupa w Odnoklassnikach

Głosowanie

Z których usług taksówkowych w Kołomyi korzystasz najczęściej?

„MINIWAN”
"Prestiż"
„Kozak”
„Hetman”
"kombi"
"Klasa ekonomiczna"
"Szybcy i wściekli"
"Lider"
"Jajko wielkanocne"
„Spafi”
prywatną taksówką
ŻadenPogoda w Kołomyi:

O prawach reklamy:

Wysokiej jakości europejskie okna z kijowskiego drewna do domu.


rss
Карта